Umman Ticari Vize

Umman Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

1 - Pasaport
2 - Umman vize başvuru formu
3 - 2 adet biometrik fotoğraf
4 - Pasaport ve nüfus cüzdanı fotokopisi
5 - Umman vize talep dilekçesi
6 - Davetiye
7 - Vergi levhası fotokopisi
8 - Şirketin imza sirküleri
9 - Faaliyet belgesi 

Umman Ticari Vize İşlemi

Umman’da ticari bir faaliyette bulunacak olan kişilerin alması gereken vize türüdür. Umman ticari vize, Umman’a iş gerekçesi ile gidenler yanı sıra kongre, fuar, eğitim ve seminer gibi gerekçelerle gidilmesi halinde de yine Umman ticari vize alınmalıdır. Umman ticari vize alabilmek için ziyaret edilecek olan firmadan davetiye yazısı alınması gerekirken, alınmış olan davetiye yazısı vize başvuru evrakları arasında bulundurulmalıdır. Umman ticari vize işlemleri için kişisel veya grup halinde başvuru yapabilirisiniz.

Umman ticari vize alabilmek için Umman Konsolosluğu’nun önerdiği biçimde başvuru yapılmalıdır. Umman ticari vize evraklarını eksiksiz ve doğru bir şekilde bir araya getirerek, Umman ticari vize ücreti ve başvuru yapılmasının ardından alınan ödeme fişi ile banka ödemesi gibi prosedürlerin başarılı bir şekilde gerçekleşmesi halinde Umman ticari vize alabilirisiniz. Umman ticari vize hakkındaki kararlar Umman Konsolosluğu’na aittir.

Umman Ticari Vize Davetiyesi Nasıl Yazılır?


Umman’a gidecek kişinin adı, soyadı, doğum tarihi ve pasaport kimlik bilgilerini ve kişinin seyahat tarih aralığını içermelidir. 

Seyahat içeriğini nelerin oluşturduğu ve referans olan kişi tarafından masrafların karşılanacağına dair dökümanlar da başvuru dosyasına eklenmelidir.

Umman ticari vize başvuru sahibinin adı, soyadı, bilgileri, iş yerindeki görevi ve ziyaretinin içeriği. Yine ziyaret edeceği şirketin ismi, hangi tarihler arasında bu şirketi ziyaret edeceği ve vize bitiş tarihinden önce geri dönüleceğine dair taahhüt halinde olmalıdır.

Umman Ticari Vize Başvuru Formu


Umman vize başvuru formu, Umman Konsolosluğu’nun başvuru sahibi hakkında bilgi edinebilmesini sağlayan bir formdur. Başvuru sahiplerinin resmi başvuruda bulunduğunu gösterirken, Umman vize başvuru formu büyük harfle, okunaklı ve vize başvuru evraklarında vermiş olduğunuz bilgilerle uyum gösterir şekilde doldurmalıdır. Umman vize başvuru formu Türkçe doldurulabilmekte, Türkçe doldurulması halinde ise Türkçe karakter kullanılmasında bir sakınca yoktur.

 

 Umman Ticari VizeUmman Konsolosluğu, Umman Ticari Vize İşlemleri Sırasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
 

Umman ticari vize işlemleri sırasında dikkat etmekte yarar sağlayabilecek hususlar şöyledir. Umman Konsolosluğu evraklarınızı ve evraklarınızın içeriğini göz önünde bulunduracaktır. Umman ticari vize başvuruları işveren ve SSK çalışanı olarak yapılırken. Umman ticari vize başvuruları sırasında seyahat tarihinizin bitiminden itibaren en az 6 ay geçerliliği olan pasaportlar kullanılmalıdır. Ayrıca seyahat tarihinizden maksimum 30 gün önce Umman ticari vize başvuru işlemlerine başlamış olmanız Umman seyahatinizi kesinleştirecektir.
 

NotUmman Konsolosluğu vize başvurularını Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri 10:00 ile 13:00 saatleri arasında kabul etmektedir.

Umman Konsolosluğu, Umman Ticari Vize Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Ticari Vize Nedir?

Ticari vize iş, toplantı, seminer, konferans gibi bir içerikle yurtdışına çıkacak olan kişilerin alması gereken vize türüdür.


Umman Ticari Vize Almak Daha mı Kolay?

Umman ticari vize işlemleri evrak ve dökümanların eksiksiz ve doğru bir şekilde toparlanmasıyla oluşan bir süreçtir. Evrak ve belgeler Umman Konsolosluğu’nun önerdiği biçimde bir araya getirilmesi gerekirken, ticari vize almak istenilmesi halinde ise Umman Konsolosluğu ziyaret edilecek olan firmadan gelen davetiye yazısını görmek isteyecektir. Umman’da ziyaret edilecek olan firmadan alınmış davetiye yazısı vize işlemlerinizin sorunsuz geçmesini sağlarken Umman ticari vize alımınız kolaylaştıracaktır.


Şirketi Olan Herkesin Umman Ticari Vize Alması Zorunlu mu?

Şirketi olan herkesin Umman ticari vize alması zorunlu değildir. Seyahat amacınızın içeriği ticari bir faaliyet ise, Umman ticari başvurularında bulunmalısınız. Bu şekilde alınmış olan Umman ticari vize ile başarılı bir seyahat gerçekleştirebilirisiniz.


Umman Ticari Vize İle Turistik Seyahatte Bulunmak Sorun Yaratır mı?

Umman ticari vizesi ile turistik seyahatte bulunulması herhangi bir sorun yaratmayacaktır. Umman turistik vize ile ticari bir faaliyette bulunamazken, Umman ticari vize ile turistik seyahat gerçekleştirebilirsiniz.


Umman Ticari Vize İçin Davetiye Yazınız Yoksa?

Umman ticari vize işlemlerinizin gerçekleşebilmesi için zorunlu olan bir belgedir davetiye yazısı. Umman’da bulunan şirketten alınacak olan davetiye yazısının olmaması halinde ise Umman ticari vize alma imkanınız bulunmayacaktır.


Umman Ticari Vize Davet Mektubunun Süresi Ne Kadardır?

Umman ticari vize işlemleriniz için zorunlu olan davet mektubunun süresi maksimum 3 aydır. 3 ay geçerliliği olan davetiyeniz ile Umman ticari vize başvurularında bulunuluyor olmanız ise herhangi bir sorun oluşturmayacaktır.

Umman Ticari Vize

 

Duyurular

Consultation for Oman

Consultation for Oman, bir Knight SP ailesi üyesidir. Consultation for Oman; Türkiye’ de bulunan Umman Konsoloslukları, Büyükelçiliği ve ...
2020-11-02 13:40:50

Umman Konsolosluğu Resmi Tatil Bildirgesi

Umman Başkonsolosluğu ve Umman Büyükelçiliği’nin Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin resmi tatil günü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeni...
2020-11-02 13:39:47
Tüm Duyurular
Umman Ticari Vize